20 Nisan 2009 Pazartesi

Fotokopi Makinesi Nasıl Çalışır?

...Bir Fotokopi Makinesi Nasıl Çalışır...

//DİKKAT BU BİLGİYİ KULLANMAYINIZ//*

Şarj
: Bir silindirik elektrostatik bir yüksek gerilim kablosu ya göre tahsil edilir davul yüzeyi bir korona teli ya da bir şarj silindiri aradı. Davul bir photoconductive malzeme bir kaplama vardır. Bir photoconductor bu ışığa maruz iletken olan bir yarı bir iletken.

Pozlama: Bir parlak lamba ve orijinal belgenin beyaz alanlar özgün belge aydınlatmakla ve photoconductive davul yüzey üzerine ışık yansıtır. Bu ışığa maruz davul alanları (bu alanlar, orijinal belgenin beyaz alanlar için) gelen ve bu nedenle Yere deşarj iletken olurlar. Işığında maruz değil davul alanı (bu alan orijinal belgenin siyah bölümleri için) olumsuz ücret kalması uygundur. Sonuç davul yüzeyinde bir gizli elektrik resimdir. (Dijital makineler olarak, orijinal belge taranır ve sayısal ve lazer ve benzer bir şekilde davul boşalması için istihdam edilir)

Geliştirme: Toner olumlu ücret uygulanır. Ne zaman bu görüntüyü geliştirmek için davul uygulanır, bu çekici ve bu olumsuz (siyah alanları) ücret uygulanır gibi kağıt oyuncak balon için statik bir şarj ile sopalarla alanları için stickler.

Transfer: davul ve yüzeye Sonuç Toner görüntü kağıt parçası üzerine davul daha yüksek bir negatif şarj davul kimden aktarılır.

Kaynaştırma: Toner eritilip ve kağıt için ısı ve basınç silindirleri ile bağlı.

Temizleme: Bu davul temiz bir plastik bıçak ve wiped tamamen ışık tarafından boşalmışsa.

*: Bu bilgi çeviridir eksik yanları ve yanlış bilgileri olabilir. Kullanmayınız...

1 yorum: